Bırakın sizi biz anlatalım!

Bazen kelimeler yetersiz kalır. Anlattıklarınız dinleyenlerin gözünde sizin istediğiniz gibi şekillenmez. İşte biz bunun için varız. Sizi sözlerden çok daha iyi anlatan yaratıcı, çarpıcı tanıtım filmleri, belgeseller, reklamlar yaratmak için.

Sizi, şirketinizi, yaptıklarınızı, başardıklarınızı, konumunuzu, ilişkilerinizi, uluslararası bağlantılarınızı, potansiyelinizi, teknik altyapınızı, gücünüzü, kurumunuzun tarihini, hedeflerinizi, anlatmak istediğiniz her şeyi vurucu görsel bir dille bırakın sizi biz anlatalım!

ERDEMİR GRUBU 50. KİTABI VE BELGESELİ: Ateşle Kömürün Dansı

Bu kitap ve belgeselde Erdemir Grubunun Ereğli ve İskenderun tesislerinin 1960’lardaki kuruluşundan günümüze kadar gelişimi ve dünya çapında bir dev haline gelişinin öyküsü olayları yaşayan ve çalışanların ağzından onların gözlemleri ile anlatılıyor. Bu amaçla yönetimde ve şirkette görev almış 45 kişi ile mülakat yapıldı. Basılan 3000 adet büyük boy kitap iş dünyasına 16,000 adet küçük boy kitap ise bütün çalışanlara dağıtıldı.


Deniz Ticaret Odası’nın tarihinin de anlatıldığı filmde ağırlıkla Türkiye denizcilik sektörünün potansiyeli anlatılıyor. Deniz taşımacılığı, limancılık, gemi yapımı, deniz turizmi, balıkçılık ana temaları etrafındaki faaliyetler tanıtılıyor. Hükümetten istenen destek ve bu destek sağlandığı takdirde sektörün nasıl gelişebileceğine dikkat çekiliyor. (Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan bu filmi izledikten sonra denizcilik sektörünün bu istekleri büyük ölçüde yerine getirildi ve Türkiye’de denizcilik büyük atılım yaparak dünyanın en büyükleri arasına geldi.

Istanbul Sanayi Odası 50. Yıl ve 55. Yıl Belgeseli; gene bu dönemler için hazırlanan kitaplar İSO’nun 50. kuruluş yıldönümü nedeniyle yapılan çalışma çerçevesinde 77 önde gelen sanayici, iş adamı, devlet adamı ve bürokratla kapsamlı mülakatlar yapılmış, bir sözlü tarih çalışması olarak videoya da kaydedilen bu görüşmeler 127 saatlik bir kayıt olarak ISO arşivindeki yerini almıştır. Bu çalışmanın bir ürünü olarak ilk defa 2002 yılında İSO’nun 50. Yılında basılan kitap, daha sonra 2007 yılında 55. Yıl vesilesi ile genişletilmiş ve son olarak da geçen yıl 60. Yıl kitabı olarak yayınlanmıştır. Gene bu malzeme ile hazırlanan 7 bölümlük belgesel daha sonra 55. Yıl için üretilen ek malzeme ile yeniden kurgulanmış ve 8 bölüm haline getirilmiştir.

Belgesel – Yaşar Holding Gıda Grubu’nun amiral gemisi Pınar’ın kuruluşundan bugün geçen 30 yılın belgeseli. Türkiye’de gıda sektöründe birçok ilki gerçekleştiren Pınar’ın günümüze kadar yaptığı yatırımları, sunduğu zengin ürün gamını, bu yatırımlarla sektörün gelişmesine katkısını, tüketicilere sağlıklı ürünler sunma felsefesi tanıklıklarla anlatılıyor. Kitap – Pınar Süt’ün agro-endüstri’nin kuruluşunda oynadığı öncü rolü, çevresindeki tarım işletmelerinin hayatını nasıl değiştirdiğini ve Türkiye ekonomisine yaptığı katkıları o dönemi yaşamış olanların anılarından da aktararak tarihi bir belge oluşturuyor. Advertorial - Pınar Gıda Grubu’nun 30. yılı nedeniyle TV’lerde yayınlanan 90 saniyelik filmde Pınar’ın insan sağlığını ön planda tutarak yaptığı üretimin felsefesi ve sosyal sorumluluk alanındaki faaliyetleri ile Pınar’ın ilkleri anlatılmakta.

Kurumsal Tanıtım – TEMSA’nın Avrupa pazarı için ürettiği otobüslerin tanıtım filmi TEMSA’nın Avrupalı müşterilerine kurumun tarihini, üretimini, ürünlerini, satış ve satış sonrası hizmetlerini, Fransa, Belçika ve Avusturya’daki bayilerin çalışmalarını anlatıyor Belgesel: Karadan Mavi Yolculuk - Diamond Otobüsü için yapılan 8 bölümlük belgeselde sunucularımız, bir arkeolog ile bir gazeteci İzmir’den Side’ye, Ege ve Akdeniz kıyılarında dev bir Mavi Diamond ile geziyor ve yörenin ören yerlerini tanıtıyor, yaşayanların ilginç öykülerini ekrana getiriyor. Belgesel, CNNTürk’te ve Anadolu’daki 60’tan fazla yerel kanalda yayınlandı.

Evyap Kurumsal Tanıtım Filmi – Türkiye’nin çevresindeki geniş coğrafyada son derece ileri tekniklerle yapılan temizlik malzemesi ve hijyenik ürünlerin üretimi, bölge pazarlarındaki öncü ve güçlü konumu ve yurtdışında açılan fabrikaları ve oralarda yapılan üretimi anlatıyor. Evyap Marketing filmi – Evyap’ın en çok bilinen markalarının yaratılmasının ve ürünlerin pazarlama sürecinin öyküsü. Evyap Çatkapı promosyon filmi – Duru sabunları için Karadeniz Bölgesi’ne yönelik, yerel televizyon kanallarında yayınlanmak üzere hazırlanan promosyon filmi.

Her biri ortalama 70 saniyeden oluşan 3 adet advertorialda esprili bir dil kullanıldı. Haldun Dormen, Halit Kivanc ve Ahmet Utlu’nun yer aldıkları tanıtımlar CNN Turk, CNBC-e ve SkyTurk kanallarında yayınlandı.

Tanıtım filmi - Türkiye’nin köklü kuruluşlarından biri olan ve başta GSM cihazlarının ve ileri teknoloji ürünlerinin Türkiye’de pazarlanmasında yurtdışında inşaat işlerine kadar çok değişik alanlarda faaliyet gösteren holdingin geçmişi ve bugünkü faaliyetleri

Tanıtım filmi - İlaç ve ıtriyat dağıtımında o dönemde Türkiye pazarının %60’ına hitap eden Hedef Alliance’in ilkeleri, gelişme süreci, hizmet felsefesi ve kalitesi yansıtıldı.

Tanıtım filmi- Köklü bir Amerikan şirketi olan Cargill’in Türkiye’deki yatırım ve çalışmaları. Film için Adana’da mısır hasadı, Hendek’te fındık işleme fabrikası, Orhangazi ve Pendik’te mısır işleme tesisi, Yarımca’da liman ve tahıl depolama siloları, Orhangazi’deki sosyal yatırımları, Yenişehir’de mısır üreticileri ile yapılan çekimlerle ortak çalışmalar anlatıldı.

Tanıtım filmi - Şifa hastaneler grubunun tıp teknolojisi, teşhis ve tedavi olanakları, hizmet ve insan kalitesini yükseltmek için yaptığı yatırımlara yer verildi, İzmir’de bulunan iki hastane anlatıldı


Uzun uzun anlatmayın. Gösterin...

Ürünlerinizi, kurumsal tarihinizi, disiplininizi, çalışma ortamınızı, üretim sürecinizi, satış ve dağıtım ağınızı en ince ayrıntılarına kadar biz tanıtalım. NMC'nin titizlikle hazırlayacağı filmleri ister yurtiçi toplantılarında, ister yurtdışında yabancı yatırımcılara ya da fuarlarda , kongrelerde, kendinizi en iyi tanıtacak yerlerde gösterin, sizi fark etsinler...

Birçok kişi, kurum ve kuruluşu anlatıyoruz.
NMC'nin geniş bir hizmet yelpazesi ve müşteri portföyü var.

Şirket tanıtımları ve kurum filmlerinin yanısıra, zengin arşiv görüntüleri ile hazırlanan kurum belgeselleri, inceleme ve araştırmalar, NMC'nin hizmetleri arasında.

Dünyanın en büyük sabun üreticilerinden EVYAP için hazırlanan pazarlama ve kurum tanıtım filmleri, İstanbul Sanayi Odası için hazırlanan belgesel ve kurum filmleri, Türk Amerikan İş Konseyi'nin İstanbul ve Washington'daki 20. yıl toplantılarında göstermek için hazırlattığı tanıtım filmi, TEMSA'nin yurtdışına açılmak için kullandığı tanıtım filmi, Pınar'ın 30. yılı için hazırlattığı belgesel ve kurumsal tanıtım filmleri gurur duyduğumuz işlerimizden sadece birkaçı...